Victor Ortiz: πρωταθλητής, αυξάνεται από το κάτω μέρος

American ρινγκ του μποξ ποτέ δεν έλειπε στην πραγματική τους επαγγελματίες και τα ταλέντα. Ένας από αυτούς τους καλλιτέχνες είναι ένας μαχητής με το μεξικάνικο ρίζες Victor Ortiz. επιδεξιότητα και επιμέλεια υπό την προϋπόθεση να του αφήσει και σύντομη, αλλά εξακολουθεί να ανέβει στην κορυφή, η οποία εκδηλώνεται με την κατάκτηση του παγκόσμιου τίτλου. Σχετικά με την τύχη του στρατιώτη θα συζητηθούν στο άρθρο μας.

βιογραφικά στιγμιότυπα

Victor Ortiz γεννήθηκε την τελευταία ημέρα του Ιανουαρίου του 1987 στην πολιτεία της Κάνσας, Garden City. Η οικογένειά του ήταν ένα λαμπρό παράδειγμα του Μεξικού μεταναστών. Ο τύπος ήταν το δεύτερο παιδί, και όλοι είχαν τρία παιδιά. Στην ηλικία των επτά, Victor έμεινε χωρίς μητέρα, ο οποίος άφησε την οικογένεια. Ο πατέρας του ήταν ένας μανιώδης αλκοολικός, και συχνά νικήσει τους απογόνους τους. Λίγα χρόνια μετά την αναχώρηση της μητέρας και των παιδιών έμειναν χωρίς πατέρα, που τους έριξε επίσης. Η κατάσταση αυτή ανάγκασε τον νεαρό άνδρα να αρχίσουν να εργάζονται στις φυτείες για να επιβιώσουν. Στην ηλικία των δεκατριών Victor Ortiz πήρε κάτω από το προσωπικό του προγράμματος κηδεμονία και αναγκάστηκε razluchon με τους συγγενείς τους.

νεολαία

Δυστυχώς, ο νεαρός Αμερικανός ήρθε ακόμα κάτω από την επιρροή του δρόμου και παζάρια έκσταση και μαριχουάνα. Αλλά την ίδια στιγμή που συμμετείχε ενεργά στην πυγμαχία και ακόμη και κατάφερε να κερδίσει το αναγνωρισμένου κύρους τουρνουά «χρυσά γάντια». Λόγω αυτού, Victor Ortiz δεμένα τέλος το έγκλημα και να αφήσει το άθλημα με το κεφάλι του.

Η άσκηση στο «Κέντρο της Red Shield Στρατός της Σωτηρίας», η νέα ταλέντα έχει υπό την κηδεμονία των πέντε προπονητές. Και το 2002, μετά την ηλικία μεγαλύτερη αδερφή Ortiz μετακόμισε στο Ντένβερ, όπου συνέχισε την εκπαίδευσή του στην πυγμαχία. Το 2003, ο Βίκτωρ κερδίσει το τουρνουά Νέων Ολυμπιακό.

Στο 17, ο νεαρός κλήθηκε να δείτε την Ολυμπιακή ομάδα των ενηλίκων, αλλά στο τέλος ήταν απενεργοποιημένη.

Έναρξη της επαγγελματικής σταδιοδρομίας

Από Victor Ortiz profiring στατιστικά στοιχεία που αγωνίζεται στο τέλος κατέληξε να είναι εντυπωσιακή, κυκλοφόρησε το 2004. Το πρώτο επτά αγώνες του κέρδισε αρκετά εύκολα. Στη μάχη με τον Corey Elakronom νέων ταλέντων ενήργησε άψογα, αλλά λόγω των κανόνων παραβίαση Ortiz τελικά αποκλειστεί, αν και κερδίζει τον αγώνα. Μετά από αυτό ο Βίκτορ είχε 9 πιο επιτυχημένες μάχες, και του δέκατου ένατου τον Ιανουάριο του 2007, για πρώτη φορά έφερε τον αγώνα με ισοπαλία λόγω ανατομή του κεφαλιού. Η πρώτη σοβαρή αντίπαλος για τον ήρωά μας βρέθηκε Εμμανουήλ Clottey, τους οποίους Μεξικού Αμερικής δημοσίευσε ένα νοκ-άουτ στον πρώτο γύρο 10. Η επόμενη πάλη ήταν ακόμη πιο σημαντική, διότι ο εχθρός Βίκτωρ ήταν ο πρώην παγκόσμιος πρωταθλητής της Κολομβίας Κάρλος Maussa. Αλλά το «κακό» ήταν σε θέση να χτυπήσει έναν ανταγωνιστή στο πρώτο τρίλεπτο.

Η σύμβαση με Oscar De La Χόι

Με την υπογραφή της συμφωνίας για την καταπολέμηση της Victor Ortiz λάβει ένα νέο γύρο εξέλιξη της καριέρας του. Ήδη από το Σεπτέμβριο του 2008, ο μαχητής ήταν σε θέση να πληρούν τις προϋποθέσεις για την πρώτη πάλη τίτλου του, το οποίο ο Robert Αριέττα και πήρε τον εαυτό της ζώνης πρωταθλητής υπό έκδοση WBO NABO. Victor αναγνωρίστηκε ως η πιο ελπιδοφόρα μπόξερ του έτους.

Τον Μάρτιο του 2009, Ortiz έκανε την πρώτη εμφάνισή του στο κανάλι HBO. Αγώνας για αυτό διαμορφώθηκε με επιτυχία, και ο αντίπαλος στάλθηκε σε νοκ-άουτ.

Η πρώτη ήττα

Ιουνίου 2009. Αγώνας για τον τίτλο της WBA ενδιάμεση πρωταθλητής. Victor μποξ με Marcos Maidana. Ήδη στον πρώτο γύρο, οι δύο μαχητές είχαν χτυπηθεί κάτω. Στο δεύτερο γύρο της Αργεντινής δύο φορές βρέθηκε γκρέμισε, αλλά με 5 γύρο, ήταν σε θέση να γυρίσει την παλίρροια της μάχης. Στον έκτο γύρο ο αγώνας διεκόπη λόγω της ισχυρής αιμάτωμα στην Ortiz.

Σημαντικό αγώνα στο welterweight

Victor ανέβηκε πάνω από την κατηγορία για αυτόν τον αγώνα. Ο αντίπαλός του ήταν ο πρωταθλητής Andre Berto. Ο αγώνας αποδείχθηκε ότι ήταν πολύ διασκεδαστικό με πολλαπλές knockdowns από ό, τι τελικά κέρδισε τον τίτλο του καλύτερου αγώνα της χρονιάς. Ortiz κέρδισε στα σημεία.

Αντιπαράθεση στη Mayweather

Ήδη στον πρώτο γύρο των Floyd άρχισαν να κυριαρχήσουν πλήρως και να υπερβεί Ortiz στην τέχνη. Victor είναι διαρκώς σε εξέλιξη, αλλά δεν βοήθησε. Η κρίσιμη στιγμή της μάχης έγινε μια επικεφαλίδα «Evil» Mayweather χτύπησε κοντά στα σχοινιά. ένα σημείο έχει αφαιρεθεί για μια παραβίαση του πρωταθλητή. Floyd, με τη σειρά του, προχώρησε και χτύπησε την αριστερή πλευρά και δεξιά κατευθείαν με να χτυπήσει έξω Ortiz.

Όπως μπορούμε να δούμε, Βιογραφικό Viktora Ortisa είναι πολύ πλούσια και είναι μολυσμένο με διάφορες εκδηλώσεις, το ύψος της οποίας θα διαρκέσει για μερικούς απλούς ανθρώπους μια ζωή. Όποια και αν ήταν, Victor είναι άξια σεβασμού μας, τουλάχιστον για κάτι που δεν έσπασε κάτω από την πίεση των τεράστιων δυσκολιών και ήταν σε θέση να γίνει το καλύτερο στην επιχείρηση.

Copyright © 2018 el.delachieve.com. Theme powered by WordPress.