Αθλητισμός και FitnessΠολεμικές Τέχνες

Nikita Ivanov - Ρωσική πυγμάχος, πρωταθλητής Ευρώπης το 2013 στην κατηγορία έως 81 κιλά

Nikita Ivanov - επαγγελματίας πυγμάχος από τη Ρωσία, που ενεργεί υπό το φως βαρέων βαρών κατηγορία. Μέλος της ρωσικής ομάδας πυγμαχίας, χρυσό και ασημένιο μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (2011, Άγκυρα, το βάρος -. 81 kg (ασημί) Μινσκ, το 2013, έως και 81 κιλά - χρυσό). Το 2011, μετά από μια ομιλία του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα στην Άγκυρα, έλαβε τον τίτλο του πλοιάρχου του αθλητισμού της Ρωσίας της διεθνούς τάξης. Μέλος του αθλητισμού και αθλητικού σωματείου «Ντιναμό».

Ιβάνοφ Νικήτα Yurevich: βιογραφία του μπόξερ

Γεννημένος 18 Απριλίου του 1986 στην πόλη της Μίχουρινσκ (Tambov περιοχή, Ρωσία). Έθεσα σε μια συνηθισμένη οικογένεια - ο πατέρας του εργάστηκε όλη του τη ζωή ως οδηγός ταξί, και η μητέρα της ήταν ένας κτηνίατρος. Από νεαρή ηλικία, Νικήτα αγάπησε βλέποντας πυγμαχίας στην τηλεόραση και ονειρευόταν να γίνει επαγγελματίας πυγμάχος. είδωλα του ήταν Mayk TAYSON, Lennox Lewis και Roy Dzhons Jnr. Όταν Νικήτα 10 ετών, οι γονείς του τον πήρε στο κουτί, έτσι ώστε το αγόρι ήταν πολύ χαρούμενος. Ο πρώτος προπονητής ήταν ο Edward Ιβάνκο (στο παρελθόν τρεις φορές νικητής του πρωταθλήματος της περιφέρειας Ταμπόφ στην πυγμαχία). Σύμφωνα με το αγόρι ήταν αμέσως σαφές ότι θα επιτευχθεί μια μεγάλη επιτυχία στον αθλητισμό και στο μέλλον. Νικήτα είχε κάποια πυγμαχία ταλέντο - μη γνωρίζοντας οποιαδήποτε τεχνική ή ράφι, ακόμη εγκλωβιστούμε καλά και κράτησε την αναπνοή. Όλα τα φόντα για μαθήματα πυγμαχίας, άφησε να εννοηθεί σαφώς ότι η ανάγκη να ξεκινήσει η εκπαίδευση στα σοβαρά.

απασχόλησης επαγγελματική πυγμαχία και βαριές προπονήσεις

Η 12-χρονος άντρας μεταφέρθηκε στο Odintsovo, προκειμένου να συνεχίσει να εκπαιδεύσει, αλλά με πιο καταξιωμένους καλλιτέχνες. Εδώ έρχεται στην αθλητική κοινότητα «Ντιναμό» και την εκπαίδευση αυτών των επαγγελματιών, όπως Ashot Ιβάνοβιτς Garakyan (Τιμήθηκε Προπονητής της Ρωσίας), Zufer Mustafovich Husyaynov (συγγραφέας του βιβλίου «χτύπημα νοκ-άουτ Τεχνολογία») και Σεργκέι Yurevich Smirnov (επαγγελματίας πυγμάχος).

ένταση της προπόνησης άλλαξε αμέσως. Τώρα Νικήτα έζησε σύμφωνα με ένα αυστηρό καθεστώς - σηκωθεί στις έξι το πρωί, έτρεξε 10 kilommetrovy σταυρό, στη συνέχεια προχώρησε στην κύρια προπόνηση. Μετά τη λήψη μια ισορροπημένη διατροφή και ξεκούραση, Νικήτα πήγε στην εκπαίδευση βράδυ, αφιερωμένο αποκλειστικά στην τέχνη της μάχης.

Nikita Ivanov, πυγμαχία, στατιστικά και τα επιτεύγματα

Η πρώτη μεγάλη επιτυχία ιδρύθηκε το 2006, όταν Νικήτα κέρδισε το Πρωτάθλημα Νέων της Κεντρικής ομοσπονδιακή περιφέρεια της Ρωσίας. Ακριβώς ένα χρόνο αργότερα κατάφερε να κερδίσει το πρωτάθλημα της Central Federal District, και αμέσως μετά άρχισε να προετοιμαστούν για το ντεμπούτο τους την είσοδο στο εθνικό πρωτάθλημα ενηλίκων. Nikita Ivanov τερμάτισε ένατος, χάνοντας Egor Mehontsevu, αλλά ακόμη και αυτό το αποτέλεσμα ήταν θετικό για debutant.

Το 2008 πήγε πάλι στην Κεντρική Ομοσπονδιακή Πρωτάθλημα Περιφέρεια (πρωτάθλημα του Central Federal District στην πυγμαχία), υπό το φως βαρέων βαρών και κέρδισε ένα χρυσό μετάλλιο. Την ίδια χρονιά έγινε ο πρωταθλητής του All-ρωσικού ανταγωνισμού «Ολυμπιακή Ελπίδες» και θα μπορούσε να φθάσει μόνο προημιτελικό αγώνα στο πρωτάθλημα της Ρωσίας, η οποία ήταν ένα φιάσκο. Το 2009, Nikita Ivanov ήταν ο νικητής του πρωταθλήματος της Ρωσίας στην πυγμαχία στο φως βαρέων βαρών. Στο πλαίσιο αυτό, εξετάζουμε την υποψηφιότητά του για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, που πραγματοποιήθηκε στο Μιλάνο. Αλλά σε μια μεγάλη λύπη Ιβάνοφ απέτυχε να περάσει το προκριματικό γύρο, ηττήθηκε από τον συμπατριώτη του Arthur Beterbiyev.

Boxer παραστάσεις στη διεθνή σκηνή και την πολυαναμενόμενη χρυσό

Τα επόμενα δύο χρόνια Nikita Ivanov έφτασε στον τελικό του ρωσικού πρωταθλήματος υπό το φως πρωταθλητής πυγμαχίας βαρέων βαρών, αλλά έχασε Yegor Mehontsevu. Παρ 'όλα αυτά καλά Ιβάνοφ εκδηλώνεται σε διάφορα τουρνουά διεθνούς σημασίας. Το 2011, ο Ρώσος πυγμάχος Nikita Ivanov έχει εκπροσωπήσει τη χώρα του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στην Άγκυρα (Τουρκία). Εδώ κατάφερε να φτάσει στην τελική μάχη, όπου αναμένεται η Ιρλανδός Dzho Uord. Ο αγώνας αποδείχθηκε ότι ήταν πολύ δύσκολο για τους δύο αθλητές, όμως, ο Ρώσος πυγμάχος έχασε με σκορ 12-20. Κέρδισε το αργυρό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, Nikita Ivanov κέρδισε τον τίτλο του Διεθνούς Μάστερ Αθλητισμού της Ρωσίας.

Το 2012, ο Ιβάνοφ άλλη μια φορά πήρε μέρος στο πρωτάθλημα της Ρωσίας για την πυγμαχία και πήρε τη δεύτερη θέση, χάνοντας στον τελικό του νεαρού και πολλά υποσχόμενη μαχητής Ντμίτρι Bivol. Στη συνέχεια άρχισε να προετοιμαστούν για την επιλογή για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο Μινσκ το 2013. Μόλις το τουρνουά Νικήτα αυτοπεποίθηση και γρήγορα έφτασε στο τελικό στάδιο, όπου η κατώτερη τάξη του αντιπάλου του και κέρδισε το χρυσό μετάλλιο. Το επίτευγμα αυτό ήταν το πιο σημαντικό της καριέρας του.

Copyright © 2018 el.delachieve.com. Theme powered by WordPress.