Αθλητισμός και FitnessΠοδόσφαιρο

Η πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα του 21ου αιώνα

Ρωσική Πρέμιερ Λιγκ αυτή τη στιγμή δεν είναι ένα από τα πιο σημαντικά στην Ευρώπη και δεν περιλαμβάνεται στις πέντε ισχυρότερα πρωταθλήματα της ηπείρου. Ωστόσο, αυτό δεν σημαίνει ότι ο αγώνας για το πρωτάθλημα δεν είναι ενδιαφέρον. Στη Ρωσία σχεδόν καθόλου τέτοιες καταστάσεις στις οποίες ένας σύλλογος θα κυριαρχήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα. Αυτός είναι ο λόγος για τον οποίο σε αυτό το άρθρο θα μάθετε για τη λέσχη πλέον τον τίτλο στη Ρωσία του εικοστού πρώτου αιώνα. Θα ληφθούν υπόψη όλα τα τουρνουά, στην οποία συμμετείχαν ρωσικά κλαμπ, δηλαδή Κύπελλο Ρωσίας (Premier League), Ρωσική Κύπελλο, Σούπερ Καπ Ρωσίας, Champions League και Europa League. Τρία από αυτά είναι περιφερειακά πρωταθλήματα, ενώ τα δύο τελευταία - ηπειρωτικό. Ποια είναι η πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα;

Ποιος ωφελείται περισσότερο;

Πριν από την εξέταση του εικοστού πρώτου αιώνα, η πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα πρέπει να μάθουν την ιστορία του πρωταθλήματος. Είναι αναγκαίο να ληφθεί υπόψη το γεγονός ότι το ρωσικό πρωτάθλημα είναι σχετικά πρόσφατη, γιατί παιζόταν πριν από ένα και μόνο τρόπαιο σε όλες της ΕΣΣΔ. Λόγω αυτού, η Μόσχα «Σπαρτάκ», η οποία θεωρείται μία από τις ισχυρότερες λέσχες στην Ευρώπη κατά τη διάρκεια της σοβιετικής εποχής, ήταν σε θέση να διατηρήσει τη φήμη του ισχυρότερου μέσα σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα. Και ότι «Σπάρτακος» - είναι το πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα. Ωστόσο, το άρθρο αυτό πηγαίνει απευθείας στον εικοστό πρώτο αιώνα, ως εκ τούτου, θα εξακολουθήσουν να θεωρούνται τα αποτελέσματα της μόνο τα τελευταία δεκαεπτά χρόνια.

Οι κύριοι διεκδικητές

Ποια είναι η γνώμη σας, ο οποίος θα γίνει ο πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα του 21ου αιώνα; Στην πραγματικότητα, οι αιτούντες εκεί δεν είναι πάρα πολλά, οπότε θα πρέπει να ρίξετε μια ματιά σε καθένα από αυτά. Πρώτον, αυτό είναι το ίδιο «Σπάρτακος», το οποίο εξακολουθεί να παραμένει μία από τις ισχυρότερες λέσχες στη Ρωσία. Όσον αφορά την ισχυρή ονομαστική συλλόγου, που σε αυτό το σημείο είναι η Αγία Πετρούπολη «Zenith». Επίσης, μην έκπτωση το «ΤΣΣΚΑ» - ο σύλλογος Μόσχα δεν δείχνει καλύτερο ποδόσφαιρο τους, αλλά εξακολουθεί να κερδίσει πολλά τρόπαια τα τελευταία χρόνια. Για να κυριολεκτήσουμε, αυτά τα τρία σωματεία σήμερα είναι η ισχυρότερη στη Ρωσία, οπότε, κατά πάσα πιθανότητα, ένα από αυτά στον 21ο αιώνα, πήρε τα περισσότερα τρόπαια. Φυσικά, αν θεωρείται η πιο νικήτρια ομάδα ποδοσφαίρου της Ρωσίας και της Σοβιετικής Ένωσης, τα αποτελέσματα θα ήταν πολύ διαφορετική. Αλλά σε αυτό το άρθρο μιλάμε για την τρέχουσα αιώνα, δεν πρέπει να παραβλέπουμε το σημαντικό αυτό γεγονός.

Ρωσική Πρωτάθλημα

Ρωσική πρωτάθλημα ιδρύθηκε αμέσως μετά την κατάρρευση της Σοβιετικής Ένωσης, και η πρώτη φορά που κέρδισε το μόνο «Σπάρτακος». Αν μιλούσαμε για το πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα ποδοσφαίρου στην ιστορία του τουρνουά, ο «Σπάρτακος» σίγουρα θα έχουν κερδίσει. Όμως, η αντίστροφη μέτρηση ξεκινά από το 2000 το χρόνο, και κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου η ομάδα της Μόσχας κέρδισε μόνο τρεις φορές: το 2000, το 2001 και το 2017. Μόσχα «Ατμομηχανή» και Καζάν «Ruby» έγιναν οι νικητές δεν είναι το ισχυρότερο από τα τρία, το οποίο συζητήσαμε παραπάνω, και κάθε ένα από αυτά τα κλαμπ κέρδισε το πρωτάθλημα δύο φορές. "Loco" έγινε ο πρωταθλητής το 2002 και το 2004, και το "Ruby" - το 2008 και το 2009. Αλλά το πιο επιτυχημένο στον 21ο αιώνα ήταν «ΤΣΣΚΑ» και «Zenith». ΤΣΣΚΑ κέρδισε το ρωσικό πρωτάθλημα 6 φορές, και το «Zenith» - 4 φορές. Κατά συνέπεια, η πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα στον 21ο αιώνα (αν λάβουμε υπόψη μόνο την ρωσική Super League) - ένα «ΤΣΣΚΑ». Αλλά υπάρχουν και άλλα τουρνουά που αξίζει την προσοχή.

Κύπελλο της Ρωσίας

Όσο για το Κύπελλο της Ρωσίας, υπήρχαν κερδίζοντας όχι μόνο τις ισχυρότερες λέσχες, γιατί σε αυτή την τύχη τουρνουά μπορούν να διαδραματίσουν σημαντικό ρόλο. Σε αντίθεση με το πρωτάθλημα, το τουρνουά παίζεται «on the fly», οπότε αν η ομάδα δεν ήταν τυχερός μια φορά, δεν θα είναι σε θέση να διορθώσει το λάθος του.

Έτσι, τρεις σύλλογοι έχουν κερδίσει το Κύπελλο Ρωσίας μία φορά - μια «Τέρεκ» το 2004, «Rubin» το 2012 και «Ροστόφ» το 2014. Επίσης, μπορούν να αποδοθούν και «Σπάρτακος», το οποίο κέρδισε το τουρνουά τρεις φορές, αλλά μόνο μία φορά το έκανε στον 21ο αιώνα - το 2003. Ελαφρώς καλύτερη δείξει τον εαυτό του «Zenith», το οποίο κέρδισε δύο τρόπαια το 2010 και το 2016. Αλλά οι καλύτεροι συμμετέχοντες του τουρνουά είναι «Ατμομηχανή» και «ΤΣΣΚΑ». Πόσο θυμάστε την πρώτη ομάδα δείχνουν τίποτα το ιδιαίτερο στο πρωτάθλημα, αλλά κατάφερε να κερδίσει το κύπελλο πέντε φορές (και δύο φορές περισσότερο κατά τον 20ο αιώνα). Λοιπόν, ο πραγματικός βασιλιάς της Κύπελλα είναι «ΤΣΣΚΑ». Ο σύλλογος έχει κερδίσει επτά τρόπαια, τα οποία πήγαν στην ομάδα του στρατού στον 21ο αιώνα.

Σούπερ Καπ Ρωσίας

Ρωσική Super Cup - ένα τουρνουά στο οποίο υπάρχει μεταξύ τους νικητές του Πρωταθλήματος και του Κυπέλλου της Ρωσίας. Άρχισε να λάβει χώρα το 2003, οπότε το τρόπαιο θα είναι μικρότερη από ό, τι στην περίπτωση των πρωταθλήματα και κύπελλα. Δύο φορές κέρδισε το τρόπαιο, «ατμομηχανή» και «Ruby». Ο σύλλογος της Μόσχας κέρδισε δύο φορές, είναι ο πρωταθλητής της Ρωσίας και της Καζάν ήταν κάποτε ο πρωταθλητής και μία φορά - Ποτηροθήκη.

Αλλά ο κύριος αγώνας ήταν μεταξύ των «Ζενίτ» και «ΤΣΣΚΑ»: Αγία Πετρούπολη άνθρωποι έχουν κερδίσει το Super Bowl τέσσερις φορές, ενώ η ΤΣΣΚΑ έδωσε έξι φορές. Ο αγώνας για το σούπερ Ρωσία το 2017 δεν έχει ακόμη πραγματοποιηθεί, αλλά θα παίξει «Σπάρτακος» και «ατμομηχανή», έτσι ώστε ούτε το «Zenith» ή «ΤΣΣΚΑ» δεν έχει προστεθεί στη συλλογή της. Για «Σπάρτακος» είναι το τρόπαιο μπορεί να είναι η πρώτη στην ιστορία.

Τσάμπιονς Λιγκ

Όσο για το Champions League, δεν υπάρχει, δυστυχώς, καμία ρωσική ομάδα δεν μπορεί να προσθέσει τη στιγμή ένα μόνο σημείο, όπως στον 21ο αιώνα, δεν έχουν κερδίσει το πιο διάσημο τουρνουά club. Επιπλέον, οι ρωσικές σύλλογοι έχουν ποτέ στην ιστορία έχει κερδίσει το Champions League (και Ευρωπαϊκό Κύπελλο και το τουρνουά ονομαζόταν προηγουμένως) ή ακόμα και να φτάσει στον τελικό του τουρνουά.

Europa League

Δυστυχώς, το Europa League δεν έχει κερδίσει καμία ρωσική ομάδα, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κανείς δεν θα πάρουν επιπλέον βαθμούς. Το γεγονός είναι ότι σε αυτή τη μορφή τουρνουά εκεί πρόσφατα. Μέχρι το 2009, ονομαζόταν «Κύπελλο UEFA», ενώ υπάρχει ήδη οι Ρώσοι κατάφεραν. Το 2005, «ΤΣΣΚΑ» ήταν στον τελικό, όπου ο ηττημένος της Πορτογαλίας «Αθλητικά». Ένας κύριος αντίπαλος της ΤΣΣΚΑ «Zenith» το 2008 και έκανε στον τελικό, όπου ο ηττημένος της Σκωτίας σύλλογος «Ρέιντζερς». Έτσι, δύο φορές στο 21 αιώνα ρωσική σύλλογοι έχουν κερδίσει το Κύπελλο UEFA. Κατά συνέπεια, δεν μπορούμε σίγουρα να ονομάζεται η πιο τίτλο ρωσική ποδοσφαιρική ομάδα στην Ευρώπη, καθώς και το «Zenit» και «ΤΣΣΚΑ» έχουν ένα τρόπαιο.

αποτελέσματα

Λοιπόν, ήρθε η ώρα να γίνει ένας απολογισμός και να μάθετε ποια είναι η ρωσική ομάδα έχει το μεγαλύτερο αριθμό των τίτλων στον 21ο αιώνα. Δεν υπάρχει τίποτα περίεργο στο γεγονός ότι ο νικητής είναι ο «ΤΣΣΚΑ», το οποίο είναι το άθροισμα αυτού του αιώνα έχει συγκεντρώσει είκοσι τρόπαια, ενώ η πλησιέστερη διώκτη του, «Zenith» έχει συνολικά έντεκα. Αυτές οι δύο ομάδες είναι οι πιο ισχυροί εκπρόσωποι της ρωσικής ποδοσφαίρου στον εικοστό πρώτο αιώνα. Δυστυχώς, η εγχώρια ποδόσφαιρο μετά τη Σοβιετική Ένωση εξακολουθεί να είναι αρκετά αδύναμη, και τους συλλόγους από τη Ρωσία δεν δείχνουν τα αποτελέσματα που μπορούν να αποδείξουν την εντολή της Σοβιετικής Ένωσης. Ωστόσο, υπάρχει ακόμα πολύς χρόνος. Και αν η Ρωσία είναι σε θέση να λύσει όλα τα προβλήματα που υπάρχουν επί του παρόντος, οι ρωσικές σύλλογοι σίγουρα θα είναι σε θέση να ανταγωνιστούν στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο και να κερδίσει περισσότερα τρόπαια από τα υπάρχοντα δύο το Κύπελλο UEFA.

Μέχρι στιγμής, η Ρωσία διατηρεί μια θέση στην πρώτη δεκάδα πρωταθλήματα στην Ευρώπη, αλλά δεν πρέπει να στοχεύει να διατηρήσει αυτή τη θέση και να πάρει ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Το ιδανικό αποτέλεσμα θα ήταν ένα χτύπημα στην πρώτη πεντάδα πρωταθλήματα, αλλά στην παρούσα κατάσταση του ρωσικού πρωταθλήματος και οι εκπρόσωποί της δεν θα είναι σε θέση να ανταγωνιστεί ακόμη και με την πιο αδύναμη από τις πέντε ισχυρότερες πρωταθλήματα, το πρωτάθλημα της Γαλλίας.

Copyright © 2018 el.delachieve.com. Theme powered by WordPress.