Αθλητισμός και FitnessΠοδόσφαιρο

Ισχυρογνώμων νίκη: η ουσία του όρου και των σημαντικών αγώνων

Ο ισχυρογνώμων νίκη είναι αυτό είναι ένα σπάνιο φαινόμενο σε διάφορα αθλήματα. Για να επιτευχθεί μια ισχυρογνώμων νίκη της ομάδας πρέπει να επιδείξει ένα πολύ ισχυρό χαρακτήρα και την επιμονή, την επιθυμία να επιτευχθεί το επιθυμητό αποτέλεσμα, ό, τι μπορεί. Σε αυτά τα παιχνίδια πολύ συχνά πρόδηλη ηγετικές ικανότητες των μεμονωμένων καλλιτεχνών και η δύναμη του πνεύματος της συλλογικής στο σύνολό της.

Ισχυρογνώμων νίκη στο ποδόσφαιρο - τι είναι αυτό;

Μάλλον μακριά από τον αθλητισμό οι άνθρωποι δεν μπορούν να καταλάβουν αμέσως τον όρο. Το γεγονός είναι ότι μερικές φορές οι ομάδες πρέπει να κάνει μια θέληση, τη δύναμη να κερδίσει και όταν το σκορ ήταν 0: 0. Για παράδειγμα, μπορείτε να θυμηθείτε τον αγώνα του δεύτερου γύρου του Euro 2016 μεταξύ της Γαλλίας και της Αλβανίας ομάδες. Μέχρι το 90ο λεπτό κράτησε ίσο με το βάρος, παρόλο που οι Γάλλοι έχουν ένα σημαντικό πλεονέκτημα. Σε διακοπή του χρόνου, το μελλοντικό σπίτι της φιναλίστ του ευρώ ήταν σε θέση να σκοράρει δύο αναπάντητα γκολ. Αλλά αυτό δεν είναι ισχυρογνώμων νίκη!

Η χρήση ενός τέτοιου όρου σπορ είναι κατάλληλη μόνο όταν κερδίζει η ομάδα έχασε το πρώτο. Για παράδειγμα, σε ένα φιλικό αγώνα ανάμεσα στην εθνική ομάδα της Ρουμανίας και της Ουκρανίας πριν από το Euro 2016 οι Ρουμάνοι έχουν ανοίξει ένα λογαριασμό στο 22ο λεπτό του αγώνα, αλλά στο τέλος, ουκρανική αθλητές κέρδισαν 4: 3.

Ισχυρογνώμων νίκη στον τελικό του μεγάλα τουρνουά

Το μεγαλύτερο τουρνουά στο ποδόσφαιρο είναι οι εξής:

• Παγκόσμιο Κύπελλο?
  • Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα?
  • Ευρωπαϊκό Κύπελλο?
  • Κύπελλο UEFA (Europa League).

Στην ιστορία του παγκόσμιου ποδοσφαίρου, υπάρχουν πολλά παιχνίδια με ισχυρογνώμων νίκη ότι οι οπαδοί θυμούνται για δεκαετίες και μπορεί να αναφερθεί ως παράδειγμα για τον χαρακτήρα της εκπαίδευσης των νεαρών αθλητών.

Θυμηθείτε τους τελικούς του Παγκοσμίου Κυπέλλου του 1930, μεταξύ της Αργεντινής και της Ουρουγουάης. Φυσικά, οι συμμετέχοντες του αγώνα, και οι φίλαθλοι που παρακολούθησαν τον τελικό, δεν είναι πλέον εν ζωή, αλλά ήταν η πρώτη σοβαρή επιστροφή στον τελικό. Αργεντινοί στον αγώνα του πρώτου άνοιξε το σκορ και κέρδισε την πρώτη φορά - 2: 1. οπαδοί του ποδοσφαίρου γνωρίζουν πολύ καλά ότι οι πρώτοι πρωταθλητές ήταν Ουρουγουανοί. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν τρεις φορές χτύπησε την πόρτα των αντιπάλων του και κέρδισε 4: 2.

Τελικό του Champions League 1998/1999, η οποία οφείλεται στη συνολική κακή τύχη στον πρώτο ημιτελικό με την «Bavaria» δεν παίζουν «Ντιναμό» Valery Lobanovsky, να θυμάστε, κατά πάσα πιθανότητα, όλους τους οπαδούς πάνω από 23-25 χρόνια. Εμπρός, «Bavaria» Mario Basler στο 6ο λεπτό φάουλ όμορφη εγκεφαλικό εγκεφαλικό επεισόδιο γύρω από τον τοίχο. Τερματοφύλακας «Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ» Edwin van der Sar , δεν θα μπορούσε να αποκρούσει το χτύπημα. Sir Alex είναι πολύ επιτέθηκαν σε όλο τον αγώνα, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει το θρυλικό Όλιβερ Καν. Η αποσύνδεση ήρθε στο 90 + 90 + 1 και 3 (δηλαδή, αντισταθμίζεται το δεύτερο ήμισυ, ο χρόνος) όταν Ole Gunnar Solskjaer και Teddy Sheringham δύο φορές σημειωθούν μετά το τάισμα γωνία. Η νίκη του «Ενωμένη» με σκορ 2: 1 θα παραμείνει για πάντα στις καρδιές των φιλάθλων του ποδοσφαίρου.

Το 2005, υπήρξε μια πιο βαριά ισχυρογνώμων νίκη. Στο τέλος του Champions League που συναντήσαμε, «Μιλάνο» και «Λίβερπουλ». Η ιταλική ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε τρεις φορές στις πύλες της βρετανικής και όχι να δεχτεί γκολ. Φάνηκε ότι η ομάδα του Αντρέι Σεφτσένκο δεν άφησε τον αντίπαλο. Αλλά αυτό που συνέβη στο γήπεδο από την 45η στην 60η λεπτό, εκτός από ένα θαύμα δεν θα το όνομα. Μετά από να χάσει εντελώς το πρώτο εξάμηνο του Λίβερπουλ ήταν σε θέση να αντεπιτεθούν και να το φέρει σε ένα πέναλτι, που κέρδισε.

Σοβιετική και η ρωσική εθνική ομάδα ποδοσφαίρου

Ισχυρογνώμων νίκη της ρωσικής ομάδας ποδοσφαίρου, δυστυχώς, δεν υπάρχουν τόσο συχνά. Και αυτό το πρόβλημα έχει τις ρίζες του στη Σοβιετική παρελθόν. Αλλά υπάρχει ένα φωτεινό σελίδα!

Για παράδειγμα, υπενθυμίζοντας ξεχασμένα Ολυμπιακών Αγώνων το 1952. Στις 1/8 τελικό της εθνικής ομάδας ΕΣΣΔ έπαιξε με τη Γιουγκοσλαβία. Μετά τον 1ο χρόνο yugam μας έχασε 0: 4. Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, το σκορ ήταν 1: 5, αλλά οι προσπάθειες των Vsevolod Bobrov και Βασίλι Trofimov σοβιετική ομάδα κέρδισε το δικαίωμα να επαναλάβει το σκορ στο 89ο λεπτό.

Βέβαια, υπήρχαν ισχυρογνώμων νίκη και η ρωσική ομάδα. Το 2015, οι Ρώσοι διεξαχθεί ένα φιλικό αγώνα με τη Λευκορωσία. άνοιξε για πρώτη φορά από τους Ρώσους στο 20ο λεπτό. Στη συνέχεια, όμως ο επιθετικός Καζάν «Rubin» Σεργκέι Kislyak σκόραρε δύο φορές στην πύλη Ίγκορ Ακινφέεφ, αλλά στο τέλος οι παίκτες της ρωσικής ομάδας κατάφερε τρεις φορές να σπάσουν την άμυνα της Λευκορωσίας. Ισχυρογνώμων νίκη μετράει σε αυτή την περίπτωση.

η ουκρανική ομάδα

Η πρώτη νίκη της βούλησης της ομάδας της Ουκρανίας είναι σταθερό 18η του Μάη του 1993 στο Βίλνιους. Λιθουανοί άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό, και οι Ουκρανοί βαθμολογήθηκαν στις 18 ου και 22 ου λεπτά. May 25, 1994 Ουκρανία πήρε τη Λευκορωσία. Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 0: 1, αλλά στη συνέχεια οι Ουκρανοί κατάφεραν να σκοράρει 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. 6η Σεπτεμβρίου, 1995 σε επίσημο αγώνα, η επιλογή των Mundialyu Λιθουανούς 1998 και άνοιξε το σκορ στο σπίτι και κέρδισε το 1ο εξάμηνο. Το γεγονός αυτό δεν εμπόδισε τους Ουκρανούς κατά το δεύτερο εξάμηνο για να στείλει τη μπάλα στα γκολ 3 κράτη της Βαλτικής. Ένα τρίτο ισχυρογνώμων νίκη επί των Λιθουανών επιτεύχθηκε στο Κίεβο 13 Αυγούστου του 1996. Viktor Leonenko ισοφάρισε στο 45ο λεπτό (1: 1), και ο αγώνας τελικά έληξε 5: 2 υπέρ της Ουκρανίας.

Αθλητικά στοιχήματα

Όπως γνωρίζετε, μπορείτε να κερδίσετε χρήματα κάνοντας επιτυχημένη αθλητικών στοιχημάτων. Βασικά, οι παίκτες ποντάρουν σε νίκη των φιλοξενούμενων και οικοδεσπότες, σχεδιάστε ο αριθμός των γκολ που θα σημειωθούν. Αλλά υπάρχουν και άλλες επιλογές. Τι είναι το «ισχυρογνώμων νίκη» στις τιμές; Αν νομίζετε ότι ο αγώνας «Ντιναμό» (Κίεβο) - «Σαχτάρ» (Ντόνετσκ) νίκη Ντιναμό, αλλά τα πρώτα ανθρακωρύχοι βαθμολογία μπορεί με ασφάλεια να βάλετε σε μια ισχυρογνώμων νίκη του Κιέβου. Αν το παιχνίδι έχει τελειώσει αυτόν τον τρόπο, θα είστε σε θέση να πάρει τη νίκη.

Ισχυρογνώμων νίκη στο ποδόσφαιρο (αυτό που είναι, έχουμε αναθεωρήσει το άρθρο) - είναι πάντα ένα υπέροχο και συναρπαστικό θέαμα.

Copyright © 2018 el.delachieve.com. Theme powered by WordPress.