Νέα και ΚοινωνίαΔιασημότητες

Ben Scrivens: σύλλογο την καριέρα και την προσωπική επιτεύγματα

Ben Scrivens - τερματοφύλακας, που υπερασπίζεται τώρα τα χρώματα του Μινσκ χόκεϊ επί πάγου σύλλογο «Ντιναμό». Ben γεννήθηκε στις 11 Σεπτέμβρη του 1986 στον Καναδά, κοντά στο Έντμοντον. Τερματοφύλακας ξεκίνησε την καριέρα του σε ερασιτεχνικά σωματεία, και το 2006 γράφτηκε στο Πανεπιστήμιο Cornell, όπου έπαιξε για την ομάδα των φοιτητών μέχρι το 2010. Το NHL σχέδιο λοταρία Ben Scrivens κάθε ένα από τα σωματεία του National Hockey League δεν επιλέχθηκε.

"Toronto"

Στο χόκεϊ παίκτης την περασμένη σεζόν ο Μπεν Scrivens μαθητές βραβεύτηκε ως ο καλύτερος τερματοφύλακας του τουρνουά. Η απόδοσή του στο χόκεϊ φοιτητής Ben επέστησε την προσοχή του συλλόγου National Hockey League, «Toronto Maple Lifz». Ben Scrivens όλη τη σεζόν πέρασε στο αγρόκτημα club «Toronto Marlies» ενεργεί στο πλαίσιο της αμερικανικής Hockey League.

Στο πλαίσιο της «Τορόντο Marlies» τερματοφύλακας έπαιξε 33 παιχνίδια, δύο εκ των οποίων άφησε την πύλη «στεγνό». Κατά μέσο όρο ανά παιχνίδι Ben έχασε ροδέλες 2.33, και το ποσοστό των διασωθέντων ρίχνει στην πρώτη του σεζόν ήταν σε επαγγελματικό επίπεδο - 92,4%.

Ντεμπούτο για την κύρια λέσχη πραγματοποιήθηκε κατά την περίοδο 2011-2012. Στο πλαίσιο της «goaltender Maple Leafs' που πραγματοποιήθηκε 12 συναντήσεις, έχασε 35 γκολ. Ποσοστό απάντησε ρίχνει έπεσε σε σχέση με την εποχή που διεξήχθη στο AHL, και ανήλθε σε 90,3%. Εκτός από τα 12 παιχνίδια στο NHL Ben Scrivens έπαιξε 39 αγώνες στην αμερικανική Hockey League. Από τους 39 αγώνες του συλλόγου από το Οντάριο ήταν σε θέση να κερδίσει το 22. Ben θα μπορούσε να κάνει 4 Fool-out. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου στο AHL «Marlies» προσόντα για τις στρογγυλό πλέι-οφ. Στα παιχνίδια στην πτήση Ben Scrivens πήρε μέρος σε 17 αγώνες, έχασε 33 γκολ και έκανε 3 γελωτοποιός-out. Ο τερματοφύλακας κτυπήθηκε εκτός από 93,5% εγκαταλειφθεί πύλες ροδέλες του. Το ποσοστό αυτό είναι το καλύτερο για την καναδική φρουρά πύλη της καριέρας του σε επαγγελματικό επίπεδο.

Η επόμενη εποχή 2 Ben Scrivens είχε 20 παιχνίδια για την «Maple Leafs» και 22 παιχνίδια για το «Marlies». Κατά μέσο όρο, ο Μπεν νίκησε 91,5% αύξηση στη σύνθεση των δύο ομάδων, και έχασε 2,5 γκολ ανά παιχνίδι. Το 2013, η καναδική τελείωσε την ομιλία του στο σύλλογο από το Οντάριο και μετακόμισε στο Λος Άντζελες.

"Los Angeles Kings" - "Έντμοντον Όιλερς" - "Montreal Canadiens"

Στο πλαίσιο των «βασιλιάδων» του Λος Άντζελες, ο Ben δεν ήταν η κύρια τερματοφύλακας. Στο Λος Άντζελες, Ben Scrivens έπαιξε μόνο 19 παιχνίδια και πήγαν κατά τη διάρκεια της σεζόν στο «Έντμοντον Όιλερς». Στη γενέτειρά του συλλόγου σχεδόν καναδική πέρασε 2,5 εποχές. Κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου πήρε μέρος σε 78 αγώνες, η οποία έχασε τα 232 γκολ. Στη δεύτερη σεζόν του «πετρελαίου» Μπεν έδειξε χειρότερη επίδοση στο ποσοστό των διασωθέντων πυροβολισμούς - 89%.

Περίοδος 2015-2016 gg. Ήταν η τελευταία για την καναδική στο NHL και AHL. Μέσα σε ένα χρόνο πήγε σε τρεις ομάδες. Η αμερικανική ένωση χόκεϋ Ben υπερασπίστηκε τα χρώματα της «Bakersfilda» και «πάγων του Αγίου Ιωάννη», και στο NHL - «Montreal Canadiens». Για όλο το χρόνο ούτε το Ben Scrivens ούτε η ομάδα του δεν συμμετείχε στα πλέι-οφ.

Μινσκ «Ντιναμό»

Τον Ιούλιο του 2016, η καναδική έχει υπογράψει σύμβαση ενός έτους με το Μινσκ «Ντιναμό», η οποία ενεργεί στο Continental Hockey League. Περίοδος 2015-2016 δεν επιτρέπεται Ντιναμό να πάει στο γύρο των play-off, που τους ανάγκασε να αναζητήσουν κέρδος, το οποίο έγινε το καναδικό τερματοφύλακας.

Αυτή τη σεζόν, η Μινσκ «Ντιναμό» που πραγματοποιήθηκε 60 αγώνες στο CHL, που τα παρήγαγε 30 νίκες. Στην κανονική περίοδο του Μινσκ λέσχη θα μπορούσε να πάει μέχρι τα προημιτελικά του τουρνουά, το οποίο δεν ήταν σε θέση να αναγκάσει τον αγώνα, «Λοκομοτίβ» χάσει «το σιδηρόδρομο» με σκορ 4-1.

Προσωπικά επιτεύγματα

Στο πλαίσιο της «Έντμοντον» Ben Scrivens είχε καλύτερες σεζόν στην καριέρα του. Σε ένα από τα παιχνίδια ρεκόρ για τον αριθμό των αποθηκευμένες ρυθμίσεις, αντανακλώντας τα 59 σουτ προς το τέρμα του.

Κατά την περίοδο 2008-2009. και 2009-2010. Ben πήρε στο δεύτερο και το πρώτο συμβολικό ομάδα ΕΣΠΑ, αντίστοιχα, ενώ το 2010 επιλέχθηκε ως τερματοφύλακας στην συμβολική ομάδα της Ανατολικής Περιφέρειας NCAA. Επίσης το 2010, η ομάδα του ΕΣΠΑ Ben Scrivens κέρδισε το πρωτάθλημα, και ο τερματοφύλακας ήταν ο καλύτερος παίκτης της διοργάνωσης.

Σε διεθνές επίπεδο, ο Ben πέρασε 4 παιχνίδια. Το 2014 κλήθηκε στην καναδική ομάδα για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Στο πρωτάθλημα, «Maple Leaves» πήρε την 5η θέση, απογειώνεται στα προημιτελικά του τουρνουά.