Αθλητισμός και FitnessΕξωτερική Αθλήματα

Podchufarova Olga: αθλητική σταδιοδρομία και βιογραφία

Η Όλγα Ποντχουφάροβα, η βιογραφία της οποίας περιγράφεται σε αυτό το άρθρο, είναι το ανερχόμενο ρωσικό αστέρι του διαθλαδίσματος. Μητρική Μοσχοβίτης. Στην ηλικία των είκοσι ενός, η Όλγα έγινε νικητής του Παγκοσμίου Κυπέλλου σε αυτό το άθλημα.

Παιδική ηλικία

Η Podchufarova Olga γεννήθηκε στις 5 Αυγούστου 1992 στη Μόσχα. Οι γονείς του πρωταθλητή δεν έχουν καμία σχέση με τον αθλητισμό. Η μητέρα μου εργάζεται ως διερμηνέας και οδηγός και ο πατέρας μου ασχολείται με συστήματα πληροφορικής. Ήταν αυτός που δίδαξε την κόρη του να κάνει βόλτα με σκι αντοχής. Παρόλο που οι γονείς της πήραν την κόρη της σε άλλες τάξεις - στην πισίνα, στους χορούς της αίθουσας χορού - επέλεξε το βιοαθλον.

Για να το δώσει στο σκι τμήμα ενημέρωσε τους δασκάλους, επειδή η κοπέλα ήταν φυσικά πολύ ανεπτυγμένη, και η ικανότητα ήταν ορατή με γυμνό μάτι. Αλλά ήταν πολύ μακριά να πάτε στις τάξεις. Έτσι, η Όλγα καταγράφηκε σε χορό χορού.

Πάθος για τον αθλητισμό και τις πρώτες νίκες

Εργάστηκε για οκτώ χρόνια. Ακόμη και πήγε σε διαγωνισμούς. Αλλά η Όλγα θεώρησε ότι αυτό δεν ήταν η πορεία της. Ως εκ τούτου, κατά πάσα πιθανότητα, δεν είχα επιτυχία στο χορό. Όταν η Podchufarova Olga μετακόμισε στην ένατη τάξη, άρχισε να ενδιαφέρεται για το βιοαθλον. Οι μαθητές εστάλησαν στους διαγωνισμούς και χρειάστηκε να περάσουν ένα τρικύλινδρο.

Παρά το γεγονός ότι οι αντίπαλοι της κοπέλας πήγαιναν συνεχώς στην προπόνηση, ο Podchufarova μπήκε πρώτα στη γραμμή τερματισμού. Μετά από αυτή τη νίκη, ζήτησε από τον προπονητή να το γράψει στο τμήμα. Έτσι ήταν στην αθλητική σχολή "Νεολαία της Μόσχας". Ο πρώτος προπονητής της ήταν ο Γιούρι Λέλιν. Εκπαιδεύει ένα κορίτσι μέχρι σήμερα.

Εκπαίδευση:

Μετά την αποφοίτησή του από το γυμνάσιο Podchufarova εισήλθε στο πανεπιστήμιο της κρατικής διοίκησης για την ειδικότητα "διαχείριση". Ταυτόχρονα ο αθλητής συνεχίζει να εκπαιδεύει. Το χρονοδιάγραμμα αποδεικνύεται μάλλον έντονο, αλλά στην Όλγα εξαιρετική αντοχή και πειθαρχία. Και την βοηθά να αντιμετωπίσει τις σπουδές και τον αθλητισμό.

Αθλητική καριέρα

Η Olga Podchufarova, της οποίας η βιογραφία είναι πολύ ενδιαφέρουσα, ξεκίνησε την αθλητική της καριέρα το 2009. Και δύο χρόνια αργότερα έλαβε χρυσό και ασήμι στα Παγκόσμια Παγκόσμια Πρωτάθλημα Βίαθλων. Το 2012, το κουπόνι bonus της προστέθηκε άλλα 3 χρυσά μετάλλια για τον αγώνα σπριντ, ρελέ και τον αγώνα διεξαγωγής. Αυτό το Παγκόσμιο Κύπελλο πραγματοποιήθηκε στην Ufa.

Το 2013, σε παρόμοιους διαγωνισμούς Podchufarova Olga ήταν σε θέση να λάβει χάλκινο. Μέχρι ένα υψηλότερο βραβείο, ήταν μόλις τριάντα δευτερόλεπτα. Το 2013 ήταν μια καμπή στη ζωή του Podchufarova. Από το Παγκόσμιο Κύπελλο, που πραγματοποιήθηκε στην Αυστρία, η Όλγα έφερε τρία μετάλλια - χάλκινα, ασημένια και χρυσά.

Στη συνέχεια ήρθε το Παγκόσμιο Κύπελλο, που πραγματοποιήθηκε στο Σότσι. Πρώτα έπαιξε για τη ρωσική ομάδα. Και νωρίτερα μόνο σε κατώτερες συνταγές. Στο Παγκόσμιο Κύπελλο, η Όλγα πήρε την 58η θέση στο σπριντ. Στο επόμενο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο Khanty-Mansiysk, η Podchufarova βελτίωσε το προηγούμενο αποτέλεσμα. Πήρε τη 26η θέση στον αγώνα διεξαγωγής. Το 2014, στους αγώνες στο Holmenkollen Podchufarova, η Όλγα πήρε την 21η θέση στο σπριντ. Στη συνέχεια πήγα στους Ολυμπιακούς Αγώνες που έλαβαν χώρα στο Σότσι. Στη συνέχεια, στον ατομικό αγώνα πήρε 49η θέση, και στους διαγωνισμούς στο Ostersund ήρθε το ενδέκατο.

Το επόμενο στάδιο ήταν ακόμη πιο αποτελεσματικό. Τελείωσε το τέταρτο. Πριν από το βάθρο δεν είχε μόνο ενάμισι δευτερόλεπτο. Η Όλγα θεωρείται ο καλύτερος βιοπαθολόγος. Το 2016 ο Podchufarova έπρεπε να εμφανιστεί στο Holmenkollen, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Αλλά μετά την 65η θέση στο σπριντ αφαιρέθηκε από προπονητές από τον ανταγωνισμό.

Ο λόγος ήταν ανεπαρκής αθλητές κατάρτισης. Μετά την εξαίρεση από τον διαγωνισμό, η Όλγα ανακοίνωσε ότι θα μελετήσει τη μετάβαση στην ανεξάρτητη εκπαίδευση. Και σε αυτή την περίπτωση, θα εκπαιδεύσει ξεχωριστά από τη ρωσική ομάδα.