Αθλητισμός και FitnessΠοδόσφαιρο

Αντρέι Solomatin: βιογραφία, την καριέρα του ποδοσφαίρου

Αντρέι Solomatin - ένας από τους βασικούς παίκτες της Μόσχας «ατμομηχανή» του τέλους του '90 - αρχές της δεκαετίας του 2000. Ήταν κατά τη διάρκεια αυτής της περιόδου της «σιδηρόδρομος» έχουν επιτύχει τη μεγαλύτερη επιτυχία στη ρωσική και διεθνή χώρο, και Solomatin, μαζί με άλλα αστέρια της περιόδου - Chugainov, Janashia, Ovchinnikov - ήταν οι πιο λαμπρό παίκτες στο εγχώριο πρωτάθλημα.

αρχή της καριέρας του

Αντρέι Solomatin, ο οποίος γεννήθηκε στη Μόσχα στις 9 Σεπτεμβρίου, το 1975. Ποδόσφαιρο άρχισε να ενδιαφέρεται για την πρώιμη παιδική ηλικία με την τροφή του πατέρα του. Πάπα και έδωσαν τα παιδιά του νεαρού Ανδρέα και Νεολαίας Αθλητισμού Σχολή της Ολυμπιακής Reserve «Τορπίλη» (Μόσχα). Αυτό είναι τα βασικά δεξιότητες έγιναν τα πρώτα βήματα, που προβλέπονται στο έργο του σε δύο βασικές θέσεις στις οποίες Solomatin αργότερα έπαιξε την ολόκληρη σταδιοδρομία του - μια κεντρική εστία του και αμυντικός μέσος.

Η πρώτη ομάδα των ενηλίκων για τον Andrew ήταν «Τορπίλη» (Μόσχα). Η εφαρμογή Solomatin ήταν το 1992, όταν ήταν 16 ετών. Σε αυτή την εποχή, «Avtozavodtsev» παίξει στην Premier League, αλλά μετά από ένα προκαταρκτικό στάδιο, να συνεχίσει ο αγώνας για τα μετάλλια δεν μπορούσε, δεν είχε μόνο τρία σημεία. Solomatin λόγω του νεαρού της ηλικίας και την απειρία κάνει το ντεμπούτο του στη σεζόν και δεν θα μπορούσε.

δεύτερη πρωτάθλημα

Η επόμενη σεζόν να αποκτήσουν εμπειρία και η μητέρα του Αντρέι Solomatin πήγε στην πρωτεύουσα TRASKO. Αυτή η FSM ( «Νεολαία ποδόσφαιρο σχολείο») ήταν μια ομάδα που βασίζεται στη βάση, έτσι ώστε η μπάντα ονομάστηκε η Σοβιετική Ένωση. Κατά την προηγούμενη σεζόν TRASKO κάνει με επιτυχία για τον εαυτό του στην τρίτη ζώνη του 2ου ρωσικού πρωταθλήματος, τερματίζοντας στην 15η θέση. Αυτό είναι το καλύτερο επίτευγμα της ομάδας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Το 1993 TRASKO χτύπησε στο 4ο ζώνη. Solomatin με τον πρώτο αγώνα έλαβε χώρα στην άμυνα βάσης. Η σεζόν ήταν μεγάλη, δύσκολη και αμφιλεγόμενη. Σε 42 παιχνίδια κατάφερε να κερδίσει μόνο 10 φορές, με 19 ήττες. Ως αποτέλεσμα - 16η θέση και, όπως πολλές ομάδες στην εποχή του, λόγω αλλαγών στη μορφή του τουρνουά, TRASKO πήγε στο τρίτο πρωτάθλημα.

Solomatin που πραγματοποιήθηκε εδώ την επόμενη σεζόν. Αυτή τη στιγμή κατάφερε να γίνει ένα 12-mi. 2 εποχές Andrew εμφανίστηκε στο γήπεδο 47 φορές, σκοράροντας 8 γκολ.

Υπό τη διεύθυνση του Σεμίνα

Στην εκτός εποχής, Solomatin Andrey Yurevich λάβει πρόσκληση από τον προπονητή της Μόσχας «ατμομηχανή» Γιούρι Semin και έφτασε στη θέση «σιδηρόδρομος». Έτσι άνοιξα το πιο επιτυχημένο σελίδα στην καριέρα του.

Νέοι αλλά και τολμηρές Solomatin βρήκε αμέσως τη θέση του στην ομάδα. Με τον πρώτο αγώνα άρχισε να παραδεχθεί τα παιχνίδια. Πρώτα εμφανίσεις υποκατάστατο στο τέλος, σύντομα κέρδισε μια θέση στη βάση. Το ντεμπούτο του έγινε στον πρώτο γύρο στο εντός έδρας παιχνίδι με Σαμαρά «φτερά των Σοβιέτ». Solomatin ήρθε από τον πάγκο στο 70ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν 1: 1 αντί του Arsene Aiupova. 5 λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα, «σιδηρόδρομος» κέρδισε ένα πέναλτι, το οποίο πούλησε Αλεξέι Kosolapov. Στο υπόλοιπο του χρόνου, όλοι πολέμησαν για να διατηρήσουν τη νίκη, Solomatin λάβει ακόμη την πρώτη κίτρινη κάρτα που δέχτηκε. ακόμη καταφέρει να πάρει 3 πόντους στον αγώνα.

Περίοδος 1995 ήταν μια επιτυχία για την «ατμομηχανή», η ομάδα κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο, χάνοντας 6 σημεία της Μόσχας «Spartak».

πρώτο τρόπαιο

Την επόμενη χρονιά, ό, τι δεν πήγε τόσο καλά. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της «ατμομηχανή» της σεζόν ήταν μόλις στην 6η θέση. Αλλά ο Αντρέι Solomatin κέρδισε το πρώτο του τρόπαιο - το Κύπελλο της Ρωσίας.

Στο στάδιο της 1/16 νικήθηκε Αγία Πετρούπολη «Zenith» - 4: 0, 1/8 με τον ίδιο λογαριασμό ξυλοδαρμό, «Uralmash». Solomatin είχε ήδη παίκτης της βασικής δομής. Περαιτέρω, με το σκορ 1: 0 απέτυχε να περάσει Kamyshinsky «κλωστοϋφαντουργικά προϊόντα» και τη Μόσχα «Ντιναμό». Στην τελική, «Μηχανές» πήρε την ισχυρότερη ομάδα σε αυτά τα χρόνια - «Σπάρτακος»

Solomatin Andrey Yurevich στον αγώνα ήρθε στο lineup εκκίνησης. Το πρώτο εξάμηνο αποδείχθηκε ότι ήταν γεμάτη - οι ομάδες που ανταλλάσσονται δύο μπάλες. Αλλά στο δεύτερο μισό του αγώνα ήταν πιο πεισματάρης. Αποφάσισα την τύχη του στόχου τρόπαιο Γιούρι Drozdov πέντε λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας. 3: 2 υπέρ της «Ατμομηχανή».

η ομάδα φλιτζάνια

Στο Κύπελλο της Ρωσίας, σε συνδυασμό με τις «ατμομηχανή» 3 φορές έγινε ο νικητής του Αντρέι Solomatin. Ποδοσφαιριστής έχει κερδίσει το τρόπαιο το 1997, όταν ήταν στον τελικό για να κερδίσει τη Μόσχα «Ντιναμό» - 2: 0.

Το 2000 στον τελικό με την ΤΣΣΚΑ Solomatin αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο με το σκορ 1: 1. Κατάφερε να πάρει τη νίκη μόνο μετά από παράταση, η αποφασιστική στόχος ήταν Ο Ilya Tsymbalar στην 113η λεπτό.

Το 2001, στον τελικό για τις κυρώσεις που ξυλοκοπήθηκε Makhachkala «Anji», ωστόσο, ο Andrew της σεζόν στο τελευταίο παιχνίδι δεν έλαβε μέρος.

Στο πρωτάθλημα στο «ατμομηχανή» απέτυχε να κερδίσει και πάλι την «χάλκινο» και τρία αργυρά μετάλλια.

Solomatin σε ευρωπαϊκό διαγωνισμό

Σε ευρωπαϊκό ανταγωνισμό Solomatin, έκανε το ντεμπούτο του για την «ατμομηχανή» στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου UEFA. Ο αντιπάλους «σιδηρόδρομος» πήγε τρομερή Μόναχο «Bavaria». Παρά την ομάδα αυτού του νεαρού Semin στο πρώτο ματς δεν σβήνονται, και κέρδισε έναν επισκέπτη - 1: 0. Είναι αλήθεια ότι οι Γερμανοί αντίποινα ήταν καταστροφική σε Cherkizovo «ατμομηχανή» ήταν ένα κομμάτι από 0: 5.

Την επόμενη χρονιά, η «σιδηρόδρομος» ήταν ταυτόχρονα στο 1/16 του Κυπέλλου UEFA. Σε αυτό το γύρο, η κροατική "Varteks" (0, 1 2 1) έχουν περάσει, όχι χωρίς δυσκολία. Ένα 1/8 σε δύο ζημίες που υπέστη από την πορτογαλική "Μπενφίκα" (0: 1, 2: 3).

Πολύ πιο επιτυχημένη ήταν η σεζόν 1997/98. Πρώτη σίγουρα περάσει τη Λευκορωσία "Belshyna" (2: 1, 3: 0), τότε τουρκική "Kocaelispor" (2: 1, 0: 0). Στις 1/4 τελικά σε διεκδικητές πήρε ελληνικά ΑΕΚ. Το πρώτο σκέλος της Αθήνας έληξε με ισοπαλία, ο δεύτερος αγώνας στη Μόσχα έκλεισε επίσης με μια γραβάτα, αλλά 1: 1, το οποίο ταιριάζει στους Έλληνες. Ιαματικά Λουτρά «Ατμομηχανή» Ιγκόρ Chugaynov, σκοράροντας ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Παραμύθι τελείωσε στα ημιτελικά. «Ατμομηχανή» είναι οριακά έχασε από την γερμανική «Στουτγάρδη» - 1: 2, ωστόσο, στο δεύτερο πόδι στη Μόσχα οπαδούς κεφάλια και δεν έχω δει.

Το επόμενο έτος, «Λοκομοτίβ» και πάλι έφτασε στους ημιτελικούς του Κυπέλλου UEFA. Αυτή τη στιγμή, ο πρώτος αγώνας ενάντια στη Ρωμαϊκή «Λάτσιο» στη Μόσχα έληξε με ισοπαλία 1: 1, και ο δεύτερος αγώνας έληξε με μηδενικά για τον πίνακα αποτελεσμάτων. Αυτή η ευθυγράμμιση διοργανώνονται Ιταλούς.

Το 2000, το ντεμπούτο του «ατμομηχανή» του Champions League, συμμετείχε σε αυτό και Αντρέι Solomatin. Βιογραφικό του αθλητή στο μεγάλο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο ξεκίνησε στην Τουρκία σε ένα παιχνίδι εναντίον «Μπεσίκτας» στον 3ο προκριματικό γύρο του τουρνουά. Το επιτυχημένο ντεμπούτο δεν κατονόμασε, η ομάδα Semin έχασε 0: 3. Ομοίως σχηματίζεται και η επιστροφή αγώνα, νίκησε και πάλι - 1: 3.

Πάνω από 6 σεζόν στην «ατμομηχανή» Solomatin που δαπανώνται για τους αγώνες πεδίο 143, Ελέγξτε 7 σκόραρε γκολ.

Πηγαίνοντας στην ΤΣΣΚΑ

Από το 2002 Solomatin πήγε στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Έγινε μια ομάδα τακτική εδώ. Στην πρώτη του σεζόν στην νέα ομάδα τελείωσε το πρωτάθλημα, μοιράζονται την πρώτη θέση με τον πρώην σύλλογό του - την «ατμομηχανή». Σε 30 παιχνίδια η ομάδα σκόραρε 66 πόντους. ΤΣΣΚΑ σημείωσε 21 νίκες, 2 περισσότερο από το «σιδηρόδρομος», αλλά σύμφωνα με τους κανόνες της σεζόν αποφάσισε την τύχη του τροπαίου «χρυσή» αγώνα.

Κρατήθηκε στις 21 Νοεμβρίου στο γήπεδο «Ντιναμό» παρουσία 34.000 οπαδών. Solomatin κυκλοφόρησε στην αρχική ενδεκάδα εναντίον της ομάδας που πρόσφατα ήταν στο σπίτι γι 'αυτόν.

«Μηχανές» απέτυχε γρήγορο γκολ στο 6ο λεπτό το σκορ άνοιξε ο Ντμίτρι Loskov. Ένας στόχος που το αποτέλεσμα ήταν η μόνη. «Ατμομηχανή» για πρώτη φορά έγινε ο πρωταθλητής της Ρωσίας, και Solomatin έλαβε και πάλι ασημένια μετάλλια.

Καριέρα στην ΤΣΣΚΑ Andrew αποφοίτησε το 2003, παίζοντας σε όλα τα 64 παιχνίδια και σημείωσε 4 γκολ.

Εθνική ομάδα στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Η αρχή της Solomatin του δισχιλιοστή στην καριέρα του - το πιο επιτυχημένο χρόνο, ότι όταν κλήθηκε να παίξει για την εθνική ομάδα. Andrew έκανε το ντεμπούτο του στην ομάδα 18, Νοεμβρίου του 1998 σε ένα φιλικό αγώνα εναντίον των Βραζιλιάνων. Το παιχνίδι δεν έχει εργαστεί από την αρχή, από το 20ο λεπτό η μπίλια μάγοι οδήγησαν 2: 0 και 32 λεπτά μετά την έναρξη Solomatin αντικαταστάθηκε στο γήπεδο Kornauhovu. Αυτό το παιχνίδι τελείωσε με μια από τις μεγαλύτερες ήττες της ομάδας - 1: 5.

Solomatin στη συνέχεια κάλεσε για φιλικούς αγώνες το 2000 και το 2002 έπληξε την προσφορά για το Παγκόσμιο Κύπελλο στην Ιαπωνία και τη Νότια Κορέα. Την παραμονή του τουρνουά έπαιξε σε ένα φιλικό τουρνουά για το Κύπελλο της LG. Στον ημιτελικό αγώνα κατά της Λευκορωσίας ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι, σκοράροντας το πρώτο του γκολ για την εθνική ομάδα.

Solomatin ήταν ο κόσμος τακτική ομάδα του πρωταθλήματος. Ωστόσο, η ομάδα απέδωσε κακώς. Πάταξη της πρώτης Τυνησία πόδι - 2: 0, υπέστη δύο τραύματα - 0: 1 από την Ιαπωνία και 2: 3 από το Βέλγιο. Solomatin παίξει όλους τους αγώνες, χωρίς αντικαταστάσεις, λαμβάνει δύο κίτρινες κάρτες.

σήμερα

Μετά την αναχώρηση από την ΤΣΣΚΑ Solomatin πήγε στο Κρασνοντάρ «Κουμπάν», αλλά πέρασε συνολικά 8 αγώνες. Από εκεί με την Νότια Κορέα «Seongnam Ilhva Chhonma» (και εμφανίστηκε στο γήπεδο μόνο 2 φορές).

Έπαιξε για τις ουκρανικές «Obolon» Σαμαρά «Φτερά των Σοβιέτ», Νίζνι Νόβγκοροντ «Σπάρτακος», Makhachkala «Anji» και η Μόσχα «Τορπίλη». Αλλά εκεί δεν θα μπορούσε να καθοριστεί χωρίς να ξοδέψουν ακόμη και 20 αγώνες ανά ομάδα. Η ομάδα Solomatin πλέον ονομάζεται. Αποσύρθηκε το 2007 στην ηλικία των 32.

Σήμερα Αντρέι Solomatin - προπονητή. Στο πεδίο κάνει μόνο τα πρώτα βήματα. Εργάζεται ως βοηθός προπονητής της ομάδας νέων του συλλόγου της δεύτερης κατηγορίας. νέα ομάδα FC Του «Τσερτάνοβο».

Η ομάδα αστέρι από τον ουρανό δεν είναι αρκετό. Την περασμένη σεζόν, στη ζώνη του «Κέντρου» FC «Τσερτάνοβο» πήρε μόνο την 11η θέση, σημειώνοντας 8 νίκες σε 26 αγώνες. Solomatin κύριος στόχος σε αυτό το στάδιο - να φέρει ταλαντούχους νέους.

Copyright © 2018 el.delachieve.com. Theme powered by WordPress.