Αθλητισμός και FitnessΣτίβος και πεδίο αθλητισμού

Ρωσική σύντομη αναπαραγωγή Elistratov σπέρμα: βιογραφία, αθλητική σταδιοδρομία, προσωπική ζωή

Elistratov Semen Andreevich - ένας διάσημος Ρώσος σύντομος ιχνηλάτης. Είναι ο πρωταθλητής των Ολυμπιακών Αγώνων, ένας πολλαπλός νικητής παγκόσμιων και ηπειρωτικών πρωταθλημάτων.

Βιογραφία

Ο Elistratov Semen γεννήθηκε το 1990 στην Ufa. Ήδη από μικρή ηλικία, το αγόρι ήταν πολύ δραστήριο και κινείται, έτσι οι γονείς αποφάσισαν να το γράψουν στο αθλητικό τμήμα. Αρχικά, ο Σέιμον παρακολούθησε μαθήματα σε τακούνδο, αλλά έξι μήνες αργότερα επέστησε την προσοχή σε ένα τέτοιο άθλημα ως σύντομο ίχνος.

Ένας από τους πρώτους που αναγνώρισε το ταλέντο ενός νεαρού αθλητή, ήταν ο προπονητής Αντρέι Ματσίμωφ, ο οποίος είναι τώρα μέντορας του Ελιστράτοφ. Υπήρχε υπό την ηγεσία του ότι ο Semyon από ένα συνηθισμένο υποψήφιο κατώτερο μετατράπηκε σε ένα αστέρι της παγκόσμιας σύντομης διαδρομής.

Παρά το πολύ αυστηρό πρόγραμμα εκπαίδευσης, ο Elistratov κατάφερε όχι μόνο να ολοκληρώσει το σχολείο αλλά και να εισέλθει στο Ινστιτούτο Φυσικής Αγωγής για να αποκτήσει πτυχίο μεταπτυχιακού τίτλου και άδεια προπονητή.

Αθλητική καριέρα

Σύμφωνα με την παράδοση της αθλητικής σχολής, οι αρχάριοι σύντομοι παίκτες παίρνουν τα πρώτα πατίνια ως δώρο από διάσημους αθλητές. Semyonu πήραν από τα χέρια της Τζούλια Chachina, η οποία κάποτε κέρδισε το βραβείο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Αυτό χρησίμευσε επίσης ως κίνητρο για την Elistratov για σκληρή προπόνηση.

Ο νεαρός αθλητής έδειξε εντυπωσιακά αποτελέσματα για την ηλικία του. Το 2003, ο 13χρονος Elistratov Semen, κοντινό κομμάτι για το οποίο ήταν εκείνη την εποχή στην πρώτη θέση της ζωής του, πληρούσε το πρότυπο για τον τίτλο του αθλητικού κυρίου και στα 16 του χρόνια έκανε το ντεμπούτο του στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Μετά το 2007, ο σύντομος ιππότης της Ufa κέρδισε το ασημένιο πρωτάθλημα της Ρωσίας σε όλα τα γύρω, έγινε δεκτός στην εθνική ομάδα. Ήταν από αυτή τη στιγμή και ξεκίνησε την αστική αθλητική καριέρα Elistratova. Συμμετέχει σε όλους τους διεθνείς διαγωνισμούς. Επίσης, ο 20χρονος παίκτης σύντομης διαδρομής είναι στη ρωσική ομάδα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Βανκούβερ, όπου δεν μπόρεσε να σπάσει τα κορυφαία είκοσι.

Οι πρώτες επιτυχίες στις διεθνείς αρένες ήρθαν στο Σεμιόν το 2012. Γίνεται τριπλός νικητής των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων σε απόσταση 1,5 και 3χλμ, καθώς και σε όλα τα γύρω.

Ένα χρόνο αργότερα ο Yelistratov αναπληρώνει τη συλλογή του βραβείων με ένα ασημένιο μετάλλιο του παγκόσμιου πρωταθλήματος, καθώς και τρία βραβεία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, μεταξύ των οποίων και ο χρυσός - για τον αγώνα ρελέ.

Ο Ολυμπιακός χρόνος ήταν για τον Ρώσο αθλητή με την αληθινή έννοια του χρυσού. Έχει γίνει δύο φορές νικητής του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, έτσι ώστε στα εγχώρια παιχνίδια στο Σότσι Elistratov Semen ήλθε σε εξαιρετική μορφή. Και όχι μάταια - έγινε ο ολυμπιονίκης στο ρελέ, όπου η ρωσική ομάδα κατόρθωσε να νικήσει τους κυριότερους ανταγωνιστές για τα χρυσά μετάλλια - την ολλανδική ομάδα.

Το 2015, ο Elistratov έλαβε έναν νέο τίτλο - έγινε Παγκόσμιος Πρωταθλητής. Επιπλέον, από το ηπειρωτικό πρωτάθλημα, έφερε έξι βραβεία, μεταξύ των οποίων ήταν ο χρυσός για το στέμμα γι 'αυτόν τη σκυτάλη.

Την επόμενη σεζόν, ο Elistratov Semen καθίσταται τρίτος νικητής των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων, καθώς και κάτοχος παγκόσμιου ρεκόρ στα 1000 μέτρα απόσταση.

Λόγω της μολόγωνας που βρέθηκε στα τεστ ντόπινγκ, ο Ρώσος αθλητής αναγκάστηκε να παραλείψει το Παγκόσμιο Κύπελλο το 2016. Στις 21 Απριλίου αφαιρέθηκε η απομάκρυνση του Elistratov και θα μπορούσε να συνεχίσει να παίζει στο Παγκόσμιο Κύπελλο και σε άλλα τουρνουά.